TUTKUMUZUI / UX: Kullanıcı Arayüzü ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Bir yazılımın ana bileşenlerinden olan veri giriş ve raporlama ekranlarının ara yüz tasarımlarına (UI) kullanıcı ara yüzü tasarımı denilmektedir. Bundan daha geniş bir kapsamı ifade eden kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı ise sadece ara yüz tasarımı değil kullanıcının bir iş akışını takip ederken yazılımla en akıcı şekilde etkileşiminin tasarlanması anlamına gelmektedir.

Hem ara yüz hem de deneyim tasarımları iyi olmayan yazılımlar ne kadar iyi iş görüyor olurlarsa olsunlar kullanıcı dikkatini çekemeyeceği için heyecan verici ve çekici olmayacak bu nedenle de kullanıcı memnuniyeti düşecektir.

https://www.veribel.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/4578429.jpg

UI/UX

UI bir kahveyi içmek için gereken bardağı tasarlamış, UX ise buna ek olarak kahveyi içenin elinin yanmaması için bir bardak daha eklemiş. UX, UI'den farklı olarak kullanıcının ilgili ürünü kullanırken karşılaşabileceği problemleri de düşünür ve bunlara da çözümler bulur.
https://www.veribel.com.tr/wp-content/uploads/2021/01/UI-UX.png

Hizmet İçeriği

Tasarım

Yazılımın fonksiyonlarının yanı sıra tasarlanması gereken kullanıcı ara yüzü ve kullanıcı deneyimi tasarımlarını yapabiliriz.

Mobil, Web ve Masaüstü Yazılımlar

Mobil, Web ve Masaüstü yazılımların kendilerine has UI/UX tasarımları olmaktadır. Bunlara uygun şekilde tasarımlar yapıyoruz.

Tasarım Araçları

Yazılım kodlamasına geçilmeden önce yazılım ara yüzleri ve kullanıcı deneyiminin nasıl olacağını deneyimleme imkanı veren tasarım araçları kullanıyoruz.